Wiosna tuż tuż

Marzec w tym roku nas nie rozpieszcza. Pogoda jest naprawdę kapryśna, jest zimno, deszczowo albo i śnieżnie, ale nie ma rady. Mimo, iż pogoda za oknem jednoznacznie o tym nie przypomina to należy pamiętać, iż wiosna jest tuż, tuż. Wiosna w ogrodzie to najbardziej pracowity okres. To w tym czasie trzeba uporządkować ogród po zimie, przesadzić rośliny, czy też wysadzić te całkiem nowe.

Wczesna wiosna to przepiękna, ale też najbardziej pracowita pora roku dla każdego ogrodnika. To wtedy zakwitają drzewa owocowe, duża ilość krzewów i roślin cebulowych. Grabienie trawnika po zimie, nawożenie roślin,czy  przekopywanie grządek to tylko kilka z całej listy prac ogrodowych, które należy w tym czasie wykonać. A czy może być coś gorszego niż odwieczne szukanie grabi, łopat, czy innych motyczek?

Może planując wiosenne prace w ogrodzie warto zaplanować i zorganizować miejsce do przechowywania wszystkich narzędzi, nawozów i nasion? Może warto wykorzystać te wczesne porządki w ogródku do uporządkowania naszego ogrodniczego dobytku? Tak, żeby już nigdy nie musieć szukać w kilku miejscach tego, co w danym momencie jest nam potrzebne do pracy? Warto już teraz przyjrzeć się naszej przestrzeni w ogrodzie oraz przeanalizować swoje potrzeby. W taki sposób by móc znaleźć dla siebie rozwiązanie idealne, dzięki któremu nasz ogród będzie nie tylko piękny, ale i funkcjonalny.

Jeżeli dysponujemy niewielką przestrzenią i nie potrzebujemy przechowywać zbyt wielu elementów świetnie może się sprawdzić elegancki StoreMax. A jeżeli stwierdzimy, ze jednak ogrodnictwo to nie nasza pasja to schowek ten świetnie sprawdzi się na rowery czy zabawki dzieci. Jeżeli jednak potrzebujemy przechowywać większe elementy jak grabie, czy łopaty, wówczas warto rozważyć nie dużą szafę narzędziowa w typie Equipment Locker . Pozwala ona zorganizować przestrzeń oraz narzędzia ogrodowe nie tylko w ogrodzie, gdyż równie dobrze można ją postawić w garażu, czy nawet na balkonie. Natomiast jeżeli dysponujemy większą ilością miejsca w ogrodzie, a do tego potrzebujemy przechowywać kosiarki, aeratory, taczki i inne większe sprzęty ogrodnicze wówczas niezastąpionym rozwiązaniem może okazać się garaż AvantGarde. W tym eleganckim i ekskluzywnym garażu oprócz wcześniej wymienionych sprzętów bez problemy schowany rowery, hulajnogi czy inne sprzęty rekreacyjne. tak naprawdę ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia, bo pomieszczenia te mogą być wielofunkcyjne. Możemy zamontować w nim blat roboczy i z garażu ogrodowego zrobić sobie warsztat do majsterkowania.